Styropianowe listwy maskujące karnisz

W ofercie posiadamy ponad 20 wzorów listew maskujących karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz są elementami sztukaterii wewnętrznej. Służą do ukrycia mocowania firan i zasłon. Jednocześnie wygładzają sufit i łagodzą kąt jego przejścia w ścianę. Karnisz jest niemal niezbędny w wystroju wnętrz. Zasłony i firany nadają wnętrzu pomieszczenia domowy klimat. Zapewniają też prywatność. Jednak karnisz zaburza płaszczyznę ściany. Podobnie jest z szyną sufitową, która wyraźnie odcina się od jego powierzchni. Niekiedy maskowania wykonuje się za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Jednak znacznie wygodniejsze jest zastosowanie listew do zabudowy karnisza. Są lżejsze i łatwiej je zamontować. Idealnie pasują do styropianowej sztukaterii ozdobnej wewnątrz pomieszczenia. Świetnie wpisują się w ciąg listew przysufitowych. Mogą jednak stanowić samodzielny element.

Montaż styropianowych listew maskujących karnisz

Montaż styropianowych listew do zabudowy karnisza jest niezwykle prosty. Wynika to z uniwersalnych właściwości materiału. Jest on elastyczny i odporny na niewielkie uszkodzenia. Listwy do maskowania karniszy produkowane są z wytrzymałego styropianu EPS200. Pokrywany jest on dodatkowo sztukatorską masą gipsową. Zwiększa to odporność na warunki i mikrouszkodzenia. Umożliwia też swobodne malowanie listew do maskowania karniszy. Można dopasować je w ten sposób pod kolorystykę pomieszczenia. Należy jedynie pamiętać, by używać farb na bazie wody. Z pewnością nie rozpuszczą malowanego elementu. Z tego samego powodu warto kupić odpowiedni klej. Listwy najprościej bowiem przykleić do karnisza. Mają one dużą powierzchnię łączenia z sufitem i ścianą. Po przyklejeniu należy docisnąć je w miejscach łączenia. Nadmiar kleju bez problemu usunie się bawełnianą szmatką. Montaż styropianowych listew maskujących karnisz nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Nie trzeba mieć też umiejętności budowlanych. Poradzi sobie z nim nawet początkujący majsterkowicz.

Wzory styropianowych listew do zabudowy karnisza

Najprostszym sposobem maskowania karnisza jest zasłonięcie go płytą kartonowo-gipsową. To rozwiązanie pozostawia jednak wiele do życzenia w kwestii estetyki. Należy pamiętać, że tak wyeksponowany element na suficie jest widoczny z każdej części pomieszczenia. Warto zadbać, by był on ozdobą mającą wpływ na stylistykę wnętrz. Zwłaszcza że w ofercie STYROPLAST jest w czym wybierać. Niemal każde miejsce z listwami do maskowania karnisza zyska na oryginalności. Warto wkomponować je w sztukaterię przysufitową. Pomieszczenie zyskuje wtedy na zdecydowanej formie wzorów podkreślających przestrzeń. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Styropianowe listwy maskujące karnisz wytwarzane są w różnorodnych wzorach. Wyraźnie widać to w ofercie STYROPLAST. Asortyment dzieli się tu na dwie kategorie:

  • proste wzory, bez klasycznych zdobień i dekoracji;
  • sztukateryjne, ozdobne listwy maskujące karnisz.

Listwy maskujące karnisz — proste i eleganckie

Proste listwy maskujące karnisz zapewniają dekorację każdego wnętrza. Zarówno nowoczesnego, jak i utrzymanego w klasycznym stylu. Styropianowe elementy mają eleganckie profile oparte na wyrazistych kątach. W połączeniu ze sztukaterią sufitową dają niesamowity efekt trójwymiaru. Podświetlenie LED dodatkowo zwiększy atrakcyjność dekoracji. Proste wzory profilu świetnie pasują do stylu skandynawskiego. Króluje w nim prosta elegancja. To idealny sposób na optyczne powiększenie każdego pomieszczenia.

Listwy maskujące karnisz — ozdobna sztukateria wewnętrzna

Ozdobne listwy do zabudowy karnisza wracają do łask. Tworzą bowiem wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Doskonale wyglądają w połączeniu z dekorację sufitową. Prócz ukrytego karnisza zyskujemy oryginalną ozdobę wnętrza. Nadaje ona klasycznego tonu w pomieszczeniach. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach. Na mniejszych optycznie powiększa wnętrze. Ozdobne listwy maskujące karnisz nadają pokojom stylu dworkowego. Idealnie sprawdzają się zatem w domach z klasycznym wystrojem. Stanowią uzupełnienia stylizowanych wnętrz.

Bez względu na wzory listew maskujących karnisz, wszystkie mają wspólną cechę. Wytrzymały i łatwy w obróbce surowiec. Elementy są proste w montażu. Nie wymagają też konserwacji. Dodatkowo możemy wykonać wzór na indywidualne zamówienie. Jeśli potrzebujesz większych ilości sztukaterii styropianowej — skontaktuj się z nami. Wykonamy każdy profil listwy maskującej karnisz. Wystarczy przysłać nam opisany wzór. Masz pytania? Chętnie wyjaśnimy Twoje wątpliwości!

Cechy PRODUKTU:

  • lekka i bardzo łatwa w montażu;
  • gładka do malowania;
  • odporna na działanie wody;
  • trwała, elastyczna i odporna na pękanie;
  • trudnopalna;
  • posiada wyraziste i ostre krawędzie;
  • wykonana z najtwardszego styroduru na rynku – STYRODUR XPS.

 

Opis PRODUKTU:

Listwy wewnętrzne – bardzo często stosowane jako elementy dekoracyjne, natomiast idealnie nadają się także do maskowania pęknięć i uszkodzeń powstałych w miejscu łączenia ściany z sufitem. Stanowi eleganckie zwieńczenie wnętrza i powoduje, że ściany płynnie przechodzą w sufit, optycznie zwiększając wysokość pomieszczenia. Listwy przysufitowe polecamy zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych mieszkań, które wykończone w ten sposób automatycznie zyskują na elegancji i stylu.

Listwy są obecnie najczęściej stosowaną częścią sztukaterii w pomieszczeniach oświetlanych przy pomocy taśm LED. Nowoczesność połączona z elegancją podkreśla delikatne światło wyłaniające się z za listew. Dzięki listwom oświetleniowym uzyskamy również optyczne podwyższenie pomieszczenia.