Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Styropianowe elementy pilastrów — baza

Baza jest elementem stanowiącym podstawę pilastra. Ta architektoniczna ozdoba znana jest od tysięcy lat. Jej elementy wystają nieco ponad lico ściany. Wyglądem przypomina płaskorzeźbę. Składa się on z trzech części: głowicy, trzonu oraz podstawy lub bazy pilastra. Dawniej element architektoniczny wykorzystywany był do usztywnienia ścian. Wykuwano go w blokach kamieni służących za budulec. Dziś pilaster przyjął funkcję elementu dekoracyjnego. Najczęściej stosuje się go na elewacji. W dawnych budynkach można go także spotkać we wnętrzach. Stosowany jest również jako ozdoba w przemyśle meblarskim.

Montaż baz, głowic i pilastrów

Montaż baz pilastrów jest niezwykle prosty. Nie sprawi problemu nawet początkującym budowniczym. Należy jednak pamiętać, by zabezpieczyć się odpowiednio podczas prac na wysokościach. Bazy pilastrów montowane są często na wyższych kondygnacjach. Choć prace są lekkie, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Styropianowe bazy pilastrów przed montażem można malować. Służą do tego wodne farby, które nie rozpuszczą elementów. Do montażu konieczny będzie też odpowiedni klej. Bazy pilastrów doskonale trzymają się elewacji z każdym rodzajem tynku. Także ocieplonych. Już po kilkunastu godzinach wiązanie osiąga pełną wytrzymałość. Zobacz więcej sztukaterii zewnętrznej.

Bazy pilastrów styropianowych — oferta STYROPLAST

W budownictwie nowoczesnym pilaster z bazą i głowicą stosowany jest na elewacji budynków. Dekoracje nadają nieruchomości stylu dworkowego. To idealny sposób na zachowanie jej historycznego stylu lub podkreślenia charakteru. Pomaga w tym niezwykle prosty montaż styropianowej sztukaterii elewacyjnejBazy pilastrów, jak i inne elementy, produkujemy z wytrzymałego styropianu. Dodatkowo pokrywamy go grubą warstwą masy sztukatorskiej. Pozostawia ona wysoka elastyczność elementu. Chroni jednocześnie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Styropianowe bazy pilastrów są odporne na zmiany temperatury. Nie zaszkodzi im także grad. Zewnętrzna powłoka chroni element przed mikrouszkodzeniami. Bazy pilastrów nie chłoną wilgoci. Nie pleśnieją i nie odkształcają się. Zamontowane do elewacji zdobią ją przez wiele lat. Oferta STYROPLAST obejmuje podstawowe wzory baz pilastrów. Wykonujemy przy tym elementy na zamówienie Klienta. Wystarczy dostarczyć nam zdjęcie lub wzór elementu. Wykonamy go zgodnie z wytycznymi. Potrzebujesz pomocy w sprawie styropianowych baz pilastrów? Skontaktuj się z nami! Z chęcią doradzimy najlepsze rozwiązanie.