Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Kształtki styropianowe spełniają różne role. To elementy niezwykle popularne w budownictwie. Powszechne są także w handlu. Idealnie nadają się do zabezpieczenia produktów ze szkła, czy drogiej elektroniki. Choć podobne z nazwy, odgrywają zupełnie inną rolę. Wykorzystywane są też różne właściwości styropianu. W budownictwie jest to przede wszystkim wysoki współczynnik termoizolacji. Przy pakowaniu produktów wykorzystuje się zaś twardość kształtek styropianowych. Tworzą one bezpieczną przestrzeń, która zabezpiecza produkty przed uderzeniem, pęknięciem, czy mechanicznym uszkodzeniem. W firmie Styroplast zaopatrzysz się w różne rodzaje kształtek styropianowych. W zależności od funkcji, jaką będą pełnić.

Kształtki styropianowe fundamentowe

Styropianowe kształtki fundamentowe stosowane są do termoizolacji podłogi. Stosuje się je jako boczne wykończenie płyty fundamentowej. Elementy te mają kształt przypominający literę L. Styropian często stosowany jest także jako podłoże izolujące pod płytą fundamentową. Nie tylko ogranicza on straty cieplne. Zmniejsza też ryzyko zawilgotnienia podłoża. Kształtki styropianowe charakteryzują się bowiem dużą odpornością na nasiąkanie. Wytrzymują także duże obciążenie. Idealnie zabezpieczają podłoże, jak również wypełniają szczeliny, którymi może uciekać ciepło. W dobie domów energooszczędnych to świetne rozwiązanie. W połączeniu z innymi sposobami ocieplenia budynku znacznie ograniczają koszt ogrzewania. Styropianowe kształtki fundamentowe są też niezwykle łatwe w montażu. Przebiega on ponadto szybko. Szalunki styropianowe do fundamentów wytwarzane są zarówno do prostych ścian, jak i narożników. W pełni zabezpieczają dom przed ubytkami drogocennego ciepła. To rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze Inwestora. Zwłaszcza że możliwe jest wykonanie fundamentowych kształtek styropianowych na zamówienie. Można być wtedy pewnym, że elementy są dokładnie dopasowane do powstającego budynku.

Styropianowe kształtki do budowy domu

Styropianowe kształtki wykorzystywane przy budowie domu są bardzo popularne. Przybierają różne formy, w zależności od potrzeb Inwestora. Jednym z popularniejszych wzorów są styropianowe kształtki łukowe do nadproży okiennych i drzwiowych. Równie znane są bloczki i pustaki styropianowe. To elementy służące nowoczesnemu budownictwu. Ich zastosowanie sprawia, że dom staje się odporny na utratę temperatury. Jest przy tym równie solidny, co tradycyjny, murowany. Elementy te są odpowiednio profilowane. Dzięki temu możliwe jest wypełnienie ich betonem. Kształtki styropianowe do budowy domu są łatwe w obróbce. Bez najmniejszego problemu element można przyciąć do wymaganych rozmiarów. Posłuży ku temu piła z drobnymi zębami lub gorący drut. Co ciekawe, styropianowe kształtki do budowy domu wykorzystuje się także przy konstrukcjach dachowych. Elementy są lekkie i odporne na zgniatanie. Należy jednak zabezpieczyć je przed kontaktem z rozpuszczalnikiem. Może on bowiem spowodować uszkodzenie styropianowej kształtki.

Kształtki i wypełniacze styropianowe do pakowania

Kształtki i wypełniacze styropianowe są powszechnie używane w transporcie i handlu. Wykorzystuje się przy tym doskonałe parametry surowca w kontekście jego twardości. Elementy takie chronią bowiem delikatne i szklane produkty przed uszkodzeniem mechanicznym. Kształtki styropianowe wykorzystuje się powszechnie przy pakowaniu sprzętu RTV i AGD. Mogą stanowić one podstawę, pokrycie górne i ścianki opakowania. Zabezpiecza się nimi matryce monitorów i telewizorów. Stosowane są także do ochrony krawędzi produktów. Doskonale spisują się w transporcie. Nawet silne uderzenie nie narusza bowiem struktury produktu. Cała siła niwelowana jest przez styropianowe kształtki opakowaniowe. Inną formą zabezpieczenia w transporcie są opakowania styropianowe. Właściwości materiału pozwalają zachować wewnątrz optymalną temperaturę. Stąd ten rodzaj zabezpieczenia powszechny jest w aptekach i służbie zdrowia. Kształtki styropianowe wykorzystuje się także jako wypełniacz opakowania. Materiał ten doskonale nadaje się do ochrony delikatnych przedmiotów. Wykorzystuje się tu także inny parametr elementów. Kształtki styropianowe są bowiem bardzo lekkie. Nie zwiększają znacząco wagi opakowania. Stąd wypełniacze styropianowe do pakowania są chętnie wykorzystywane w sklepach internetowych.

Kształtki styropianowe na zamówienie

W firmie Styroplast wykonujemy dowolne kształtki styropianowe na zamówienie. Pozwala nam na to nowoczesna linia produkcyjna i niezwykła kreatywność naszych techników. Istotny jest dla nas wzór elementów. Wystarczy przysłać do nas ich rysunek. Konieczne jest także podanie wymiarów poszczególnych elementów. W ciągu kilku dni technolog produkcji wykona potrzebne elementy styropianowe. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi handlowcy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące produkcji. Wyjaśnią i podpowiedzą także, jakie kształtki styropianowe będą potrzebne. Wezmą przy tym pod uwagę ich przeznaczenie oraz dopasują odpowiedni rodzaj styropianu. Zachęcamy do kontaktu!