Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Głowice kolumn — sztukateria styropianowa

Głowice kolumn są ich górnym zwieńczeniem. To element łączący je z zadaszeniem umieszczonym nad wejściem do budynku. Często też stanowią połączenie z balkonem, który podpierany jest filarami. Głowice kolumn mają ozdobny charakter. W architekturze stosowane były już od czasów antycznych. Do czasów obecnych pozostało wiele budowli, w których kolumny stanowią jeden z ważniejszych elementów. Same zaś głowice kolumn pełnią funkcję ozdobną. Często wzornictwem odpowiadają bazie, umieszczonej w dolnej części tego architektonicznego elementu. Tworzą spójną całość. Obecnie kolumnyfilary i ich głowice stanowią także wystrój nowoczesnego budownictwa. Kojarzone są najczęściej ze stylem dworskim. Równie elegancko prezentują się jednak w budynkach o mniejszej powierzchni. Głowice kolumn, wraz z filarami, wyróżniają wizualnie budynek. Nadają mu atrakcyjnego i unikalnego wyglądu.

Styropianowe głowice kolumn — producent STYROPLAST

STYROPLAST jest producentem sztukaterii styropianowej. W ofercie sklepu internetowego znajdują się między innymi głowice kolumn. Produkowane są z trwałego i odpornego na uszkodzenia styropianu EPS 200. Wzmocnione są dodatkowo masą sztukatorską. Głowice kolumn od producenta sztukaterii styropianowej są dzięki temu bardzo wytrzymałe. Ten rodzaj materiału jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Nie szkodzą im niskie temperatury i długotrwałe opady. Głowice kolumn od STYROPLAST charakteryzuje całkowita wodoodporność. Są też odporne na porastanie grzybami i pleśń. Pozostają w doskonałym stanie przez wiele lat użytkowania. Dodatkowym atutem jest możliwość ich malowania. Stosuje się do tego farby silikonowe. Są one bezpieczne dla styropianu. Gwarantują, że elementy nie rozpuszczą się. Ważne jest przy tym, że styropianowe głowice kolumn nie mogą przenosić obciążeń. To typowa dekoracja elewacyjna. Oferta głowic kolumn i filarów powstała na bazie nowoczesnych trendów w architekturze. Firma STYROPLAST produkuje też takie elementy na indywidualne zlecenia Klientów. Realizujemy projekty ich autorstwa. Niezbędne do tego jest przesłanie nam wzoru głowicy kolumny. Wykonamy takie zgodnie z oczekiwaniami i zamówieniem. Głowice filarów i kolumn są coraz popularniejsze w budownictwie. Cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów i dekoratorów. Z pewnością ma tu też znaczenie prosty montaż głowic. Nie jest do niego wymagany zestaw specjalistycznych narzędzi. Konieczny będzie jedynie odpowiedni klej do sztukaterii styropianowej. Montaż elementów jest łatwy. Efekt prac zaś niezwykle satysfakcjonujący.

Masz pytania dotyczące styropianowych głowic do kolumn i filarów? Zachęcamy dokontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Skontaktuj się z nami, by ustalić wszelkie szczegóły. Pomożemy w doborze koniecznych elementów, doradzimy też w kwestii montażu.