Bazy pilastrów (4)

Głowice pilastrów (4)

Trzony pilastrów (4)

Zestawy pilastrów (4)

Pilastry elewacyjne od producenta

Pilastry elewacyjne to jeden z klasycznych przykładów wykorzystania sztukaterii, zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz pomieszczeń. Styropianowe pilastry znacznie wpływają na wygląd obiektu i wyraźnie podnoszą jego walory wizualne oraz estetyczne. Nic więc dziwnego, że w architekturze są wykorzystywane od setek lat. W obecnych czasach świętują powrót do łask, a to za sprawą nowoczesnej sztukaterii styropianowej, którą Państwu oferujemy.

Wykonywana przez Styroplast sztukateria na ścianę jest lekka, wytrzymała i odporna na pogodę. Dzięki naszym produktom Państwa elewacja zyska nowego charakteru i wyróżni się spośród innych w okolicy.

Pilastry styropianowe wystające przed lico ściany – z czego są wykonane?

Nowoczesne pilastry styropianowe to elementy architektoniczne wychodzące przed lico ściany. Oznacza to, że nieznacznie odstają od jej powierzchni, dzięki czemu tworzą ciekawy efekt wizualny. Odgrywają ważną rolę dekoracyjną, ale z czego powstały?

Pilastry, na które składają się trzon, głowice pilastrów i baza pilastra powstają z trwałego styropianu EPS 200 pokrytego tynkiem sztukatorskim. Wspomniany tynk zapewnia produktowi dodatkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na zmienne warunki atmosferyczne, występujące w naszym kraju wraz z każdą porą roku.

Standardowy wymiar trzonów pilastra wynosi 300×40 mm, a jego długość to 175 cm. Na zamówienie klienta możemy jednak wykonać trzony posiadające długość 100, 150 lub 200 cm.

Sposób na stylowe obramowanie otworów okiennych

Wymagania związane z montażem naszych pilastrów nie powinny sprawić nikomu większych problemów. Zanim więc staniesz przed wszelkimi przedsięwzięciami inżynieryjnymi, zaopatrz się w specjalny klej, oczyść należycie elewację i przystąp do samodzielnego montażu.

Dzięki temu zaoszczędzisz znaczne środki finansowe, a satysfakcja z ozdobienia budynku będzie o wiele większa, niż w przypadku pomocy ze strony fachowców.

Pilastry dostępne na naszej stronie mogą służyć jako samodzielny element ściany, ozdoby ram drzwiowych lub stylowe obramowanie okien.

Pilastry styropianowe elewacyjne – dlaczego warto je wybrać?

Spośród wielu dekorów elewacyjnych, pilastry stanowią jedną z najczęściej wybieranych propozycji. Często towarzyszą im bonie elewacyjne, gzymsy lub dekory w stylu doryckim.

Jednym z ich istotnych walorów jest możliwość prostego nadania im wybranego przez siebie koloru. By dostosować pilaster do kolorystyki elewacji (lub wręcz przeciwnie – by nadać mu kontrastującą barwę) – wystarczy pomalować go za pomocą farb zewnętrznych.

Pamiętajcie jednak Państwo, by używane farby nie zawierały w swojej strukturze rozpuszczalników. Substancje tego typu mogą negatywnie działać na zewnętrzną powłokę sztukaterii i powodować jej defekty.

Jeśli jesteście zainteresowani Państwo naszą ofertą, zachęcamy do kontaktu i zakupów. Posiadamy duży wybór produktów wykończeniowych, które spełniają niezbędne normy.

Zastosowanie naszej sztukaterii jest bardzo szerokie, a same dekory (zarówno bazy, trzony, jak i głowice) są trwałe i lekkie. Chętnie pomożemy w wyborze, jeśli nie macie Państwo doświadczenia z produktami wykończeniowymi i budowlanymi oraz nie macie wiedzy na temat stylów w architekturze.