Aktualności

Sztukateria w przedpokoju

sztukateria w przedpokoju

W kontekście wystroju wnętrza, elementy sztukateryjne najczęściej spotkać możemy w salonie lub w sypialni. Nowoczesne dekory pojawiają się również w kuchniach i łazienkach, ale jeśli chodzi o przedpokój, właścicielom nieruchomości często brakuje pomysłu na wykończenie. Jak zaaranżować tę część domu lub mieszkania? Nasz poradnikowy artykuł wyjaśni Ci co i w jakiej ilości wybrać, by przedpokój nie odbiegał wyglądem od reszty wnętrza i jednocześnie był funkcjonalny.

Z czego powstaje nowoczesna sztukateria?

Sklep Styroplast to jeden z najdłużej działających i najbardziej renomowanych producentów nowoczesnej sztukaterii na polskim rynku. Nasze elementy wykończeniowe powstają z najtwardszego dostępnego styroduru o oznaczeniu XPS. Wykorzystanie tego materiału sprawia, że sztukateria Styroplast jest elastyczna, maksymalnie lekka i łatwa w montażu. Same dekory posiadają ostre i wyraziste krawędzie, są trudnopalne i odporne na pękanie. Można je malować na wybrany przez siebie kolor i swobodnie ze sobą łączyć lub docinać.

Ze styroduru wykonujemy takie elementy dekoracyjne, jak listwy przysufitowe, listwy LED oświetlające sufit, listwy LED oświetlające ścianę, listwy maskujące karnisz oraz listwy płaskie ścienne.

Osobną kategorią są listwy przypodłogowe MDF, które, jak sama nazwa wskazuje, wytworzone zostały z tworzywa MDF, czyli płyty pilśniowej średniej gęstości z włókien drzewnych. Są wykończone eleganckim, białym materiałem i we wnętrzu prezentują się niezwykle atrakcyjnie. W dodatku są wytrzymałe i gwarantują długoletnią eksploatację.

Sztukateria na ścianie w przedpokoju – jakie dekory wybrać?

W przedpokoju sprawdzi się większość dekorów dostępnych w naszej ofercie sztukaterii wewnętrznej. W tej części nieruchomości, podobnie zresztą jak w innych, kluczowy będzie montaż listew przypodłogowych, które zadbają o estetykę poprzez ukrycie szczelin dylatacyjnych i zamaskowanie kabli poprowadzonych wzdłuż podłogi. Dodatkowo element ten ochroni dolny obszar ścian przed obiciami oraz zabrudzeniami, które mogą wyniknąć z powodu codziennej eksploatacji wnętrza.

Świetnym sposobem na nadanie przedpokojowi niesamowitego klimatu będzie zastosowanie listew ledowych. Zarówno listwy LED ścienne, jak i sufitowe, będą prezentować się niezwykle ciekawie i bez wątpienia ożywią tę – wydawać by się mogło – jedynie przejściową część nieruchomości.

Jeśli nie mamy wizji na listwy oświetleniowe, warto zastosować chociażby klasyczne listwy ścienne lub sufitowe – jest to wartość dodana, która przełamie jednolitą strukturę ścian i poprawi wizualny efekt pomieszczenia.

Jak montować nowoczesną sztukaterię w przedpokoju?

Nowoczesna sztukateria Styroplast wbrew pozorom nie jest trudna w montażu! Nasze elementy ozdobne nie wymagają wiercenia ścian, specjalistycznej wiedzy, skomplikowanych narzędzi czy pomocy ze strony fachowców od wykończenia wnętrza.

Dekory wystarczy przykleić do podłoża za pomocą kleju do listew Adefix New, który znajduje się w ofercie naszego sklepu internetowego. I to wszystko! Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, wszystkie niezbędne elementy montażowe możesz zamówić w jednym miejscu wraz ze sztukaterią. A po otrzymaniu przesyłki pozostanie tylko przystąpić do prostych czynności związanych z aplikacją produktu na ścianie.