Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Baza kolumny BK1

170,00 290,00 /sztuka

Baza kolumny BK2

170,00 290,00 /sztuka

Baza kolumny BK3

170,00 290,00 /sztuka

Baza kolumny BK4

150,00 260,00 /sztuka

Baza kolumn — sztukateria styropianowa

Baza kolumn to ich dolna część. Łączy je z podłożem. W starożytnej architekturze baza kolumn spoczywała zazwyczaj na kamiennej płycie zwanej plintą. Same w sobie są niebanalną ozdobą. Obecnie występują jako pojedynczy lub dzielony na dwie połówki element ozdobny u podstawy kolumny. Znane w architekturze od czasów antycznych są z powodzeniem wykorzystywane po dzień obecny. Stanowiły atrakcyjną ozdobę bram i wejść do budynków. Dziś podkreślają charakter i prestiż także nowoczesnych budowli. Bazy kolumn przybierają różne formy. Są bardziej i mniej skomplikowane w swoim wzornictwie. Każda z nich ma jednak swoją ważną rolę. Baza kolumny nadaje bowiem oryginalnego wyglądu całemu elementowi architektonicznemu. Obecnie baza kolumny ze styropianu składa się z plinty i dekoracyjnych pierścieni. Kreują one styl i wzbogacają efekt wizualny budynku. Ich przeznaczenie nie zmieniło się. Wciąż pozostają oryginalną ozdobą wejść. Niekiedy są także stylizowaną podporą balkonów. Są wyjątkowo estetyczne i efektowne. Odmieniają i definiują charakter oraz wygląd budynku.

Styropianowe bazy kolumn — producent STYROPLAST

STYROPLAST jest uznanym producentem sztukaterii styropianowejBazy kolumn stanowią część oferty sklepu internetowego. Wykonane są z niezwykle trwałego styropianu EPS 200. Dodatkowo powleczone zostały masą sztukatorską. Baza kolumn od producenta sztukaterii styropianowej jest dzięki temu odporna na uszkodzenia. Nie mają dla niej znaczenia zmienne warunki atmosferyczne. Nie są też groźne mikrouszkodzenia, niskie temperatury i długotrwałe opady. Baza kolumn od STYROPLAST jest odporna na wilgoć. Nie pleśnieje. Nawet po wielu latach eksponowania pozostaje wciąż w doskonałym stanie. Ponadto jest możliwość jej malowania. Z powodzeniem wykorzystać można do tego farby silikonowe. Należy jednak pamiętać, że bazy kolumn nie przenoszą obciążeń. Ich funkcjonalność sprowadza się jedynie do dekoracji. Na uwagę zasługuje też proponowane wzornictwo. Oferta baz kolumn dopasowana jest do nowoczesnych trendów w architekturze. W STYROPLAST wykonujemy też indywidualne zlecenia Klientów. Wystarczy przysłać nam wzór bazy kolumn. W krótkim czasie wykonamy takie w zgodzie z oczekiwaniami i zamówieniem. To popularne rozwiązanie architektoniczne. Nie dziwi zatem duże zainteresowanie Klientów. Nie bez znaczenia jest łatwość montażu bazy kolumn. Wystarczą tu podstawowe narzędzia oraz dedykowany do sztukaterii styropianowej klej. Łączenie poszczególnych elementów jest proste. Efekt prac daje ponadto ogromną satysfakcję.

Masz pytania odnośnie styropianowej bazy do kolumn? Zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Skontaktuj się z nami, by ustalić wszelkie szczegóły. Pomożemy w doborze koniecznych elementów, doradzimy też w kwestii montażu.