Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Otuliny izolacyjne od producenta

Otuliny izolacyjne dostępne w naszym sklepie służą do ocieplania rur wodociągowych i instalacji różnego typu (między innymi instalacji sanitarnych, chłodniczych i grzewczych, przewodów zasilających, przyłączy, pomp ciepła czy przewodów klimatyzacyjnych).

Dzięki wykonaniu ze styropianu, posiadają szereg zalet, zarówno jeśli chodzi o wykorzystanie, jak i sam montaż i transport. Ponadto cechują się dużą odpornością i występują w dowolnym rozmiarze – wszystko dzięki temu, że idąc naprzeciw oczekiwaniom klienta możemy wykonać wybrany wymiar i kształt produktu w oparciu o wytyczne nabywcy.

Na rynku wyróżnić możemy również otuliny kauczukowe i produkty wykonane z wełny mineralnej, jednak z tego miejsca opiszemy najlepszy naszym zdaniem typ izolacji, wykonywany przez nas ze styropianu.

Otuliny styropianowe – istotne zalety

Izolacja rur z wykorzystaniem otulin styropianowych nie doprowadza do wysokiej utraty ciepła – wręcz przeciwnie, chroni przed jego utratą. Ponadto izolacje tego typu posiadają maksymalnie niską wagę, świetnie absorbują wstrząsy i są wytrzymałe.

Styropianowa otulina zabezpiecza instalację przed mrozem. Może być wykorzystana w gruncie na głębokości metra pod ziemią, czyli w miejscu jego przemarzania.

Istotną zaletą styropianu jest również to, że nie ulega procesowi korozji i dobrze izoluje pod względem akustycznym. Otulina tego typu świetnie sprawdzi się w warunkach budowlanych ze względu na znikome chłonięcie wody. Właściwość ta sprawia, że produkt nie jest zagrożony atakiem pleśni czy grzyba lub innych drobnoustrojów.

Warto też wspomnieć o możliwości montażu w pomieszczeniach i budynkach, jak również poza nimi – na zewnątrz. Dzięki temu nasz produkt jawi się jako uniwersalne i powszechne rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko osoby prywatne, ale również duże firmy i przedsiębiorstwa.

Należy jednak przestrzegać, by woda płynąca przez rury i instalacje nie nagrzewała się powyżej granicy 80 stopni Celsjusza, aby styropian się nie odkształcił. Dolną granicą jest natomiast temperatura -100 stopni Celsjusza. Opisywany materiał nadaje się więc do stosowania na instalacjach chłodniczych oraz cieplnych.

Izolowanie rur przemysłowych tego typu wykończeniem chroni przed wilgocią w pomieszczeniach, ponieważ na instalacji nie występuje skraplająca się para wodna.

Styropianowe otuliny izolacyjne – wykonamy je na wymiar

W zbiorze naszych produktów z zakresu otulin izolacyjnych wyróżnić możemy trzy wzory. To modele OT1, OT2 oraz OT3. Dwa posiadają okrągłe wnętrze, a jeden kwadratowe. Na życzenie klienta możemy jednak wykonać dowolny kształt produktu o wskazanym przez nabywcę wymiarze.

Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie, a w przypadku pytań lub konieczności porady odnośnie asortymentu, prosimy o kontakt – chętnie podpowiemy co wybrać w zależności od Państwa potrzeb. Można do nas napisać maila lub zadzwonić bezpośrednio pod wskazany na stronie numer.