Aktualności

Jak zabudować i ukryć karnisz w pokoju – pomysł na wykorzystanie sztukaterii styropianowej

Sztukateria styropianowa może być sposobem na drastyczną odmianę budynku z zewnątrz, jak też sprawić, że elewacja zyska subtelny, ciekawy akcent. Na stałe zagościła również w domowych wnętrzach. Jednym z rozwiązań, które da się zastosować praktycznie w każdym pokoju, są listwy sufitowe.

Czym charakteryzują się listwy przysufitowe?

Takie konstrukcje, podobnie jak inne elementy sztukaterii tego typu, są bardzo lekkie i proste w montażu. Mają formę wydłużonych konstrukcji i mogą różnić się wymiarami. Taka różnorodność sprawia, że wymiary okna albo pomieszczenia nie są przeszkodą przy dopasowywaniu produktu. Ale po co właściwie się je stosuje?

Przemyślane aranżowanie mieszkania to nie tylko wyposażanie go w piękne meble i atrakcyjne elementy wykończeniowe. To również zamaskowanie mankamentów danego pomieszczenia. Trudno znaleźć mieszkanie, w którym takich “wad” by nie było. Czasem, mimo że są one tylko detalami, dość wyraźnie wpływają na ostateczny efekt. Zamontowanie listew przysufitowych to swoista wisienka na torcie – drobny, niepozorny akcent, który nie kosztuje nas wiele wysiłku, ale sprawia, że efekt jest piorunujący.

Sztukateria ze styropianu jako ozdoba przestrzeni nad oknem

Listwy styropianowe w skuteczny sposób zamaskują karnisze. Chociaż nie ma nic złego w tym elemencie, często po prostu chcemy je ukryć. Przeważnie ta chęć wynika z jednego z dwóch powodów:

  • karnisze wyglądają nieatrakcyjnie

Jeśli dysponujemy karniszami z plastiku lub z materiału, który z jakiegoś powodu nam się nie podoba, zależy nam na tym, żeby ta część wyposażenia nie była widoczna.

  • chcemy nadać pomieszczeniu bardziej eleganckiego i nowoczesnego wyglądu

Nawet jeśli mamy atrakcyjny karnisz, może irytować nas to, że cały mechanizm przesuwania zasłony jest widoczny. Listwa przysufitowa skutecznie zamaskuje karnisz i żabki.

Jedną z największych zalety sztukaterii styropianowej jest to, że jeśli jest dobrze dobrana i zamontowana, sprawia wrażenie elementu kosztownego, niemal luksusowego. W rzeczywistości jednak dostępna jest w bardzo atrakcyjnych cenach, a do tego charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia (styropian ma odpowiednią twardość) i stosunkową długowiecznością. Warto pamiętać, że listew przysufitowych można użyć również w innym celu. W wielu miejscach z powodzeniem służą jak listwy oświetleniowe led, wprowadzając do pomieszczenia bardzo atrakcyjny akcent oświetleniowy. Sztukateria styropianowa, dzięki łatwemu montażowi i zachęcającej cenie jest więc świetnym sposobem na aranżacyjne eksperymenty w mieszkaniu.

Zapraszamy po nasze produkty: